26 lutego 2021

Olejki eteryczne – naturalne i bezpieczne

Olejki eteryczne mają wiele zastosowań. Można ich używać do aromaterapii, dodawać do bębna pralki podczas robienia prania czy tworzyć na ich bazie własne kosmetyki. Mało kto wie, że w swoim składzie posiadają nawet kilkaset związków. Są pozyskiwane z roślin – ich naturalne pochodzenie sprawia, że wykazują dobry wpływ na cały organizm człowieka. Jak działają i jakie olejki warto mieć w domowych zbiorach?

Skąd się biorą olejki eteryczne?

Olejki eteryczne stanowią lotną mieszaninę posiadającą w swoim składzie związki powstałe w korzeniu, kłączach, zielu, liściach, kwiatach i owocach, a nawet w nasionach. W niektórych roślinach można znaleźć ich nawet do 18%. Olejek eteryczny można pozyskać na różne sposoby. Najczęściej otrzymuje się go z suszonych lub świeżo ściętych roślin, wykorzystując metodę destylacji z parą wodną lub stosując hydrodestylację. Olejki eteryczne można stosować na różne sposoby. Najczęściej są wykorzystywane w kosmetyce – dodawane są do kremów, maści, maseczek czy żeli. Stosuje się je również w formie inhalacji w aromaterapii.

Olejki, które warto mieć w domu

Olejek z trawy cytrynowej występuje w składzie świecy Morning Scent. Ma działanie antyseptyczne i pobudzająco. Dobroczynnie wpływa na układ oddechowy, dlatego palenie naturalnych świec sojowych z dodatkiem takiego produktu jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka prostego sposobu na zastosowanie olejków podczas codziennego życia. Uwolniony ze świecy olejek odświeża i odkaża wdychane powietrze – idealnie sprawdzi się w domach alergików.

Olejek jaśminowy to wyjątkowy produkt, który jest naturalnym afrodyzjakiem. Pobudza zmysły, działa antydepresyjnie i rozkurczowo. Pomaga również w czasie miesiączki. Jeżeli chcesz, by w Twoim domu unosił się aromat jaśminu, postaw na naszą naturalną świecę sojową Jasmin Scent. Stopniowo uwalniany olejek eteryczny działa również antyseptycznie – oczyszcza powietrze i zabija bakterie.

Olejek lawendowy to jeden z najpopularniejszych olejków eterycznych. Działa uspokajająco i poprawia jakość snu – świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które zmagają się z bezsennością. Działa również przy infekcjach – wspomaga leczenie kataru, zapalenia zatok czy gardła. Dodany do kąpieli łagodzi bóle mięśni. Dodatkowo wspomaga walkę z trądzikiem. W naszym sklepie znajdziesz naturalną świecę sojową wykonaną z dodatkiem tego olejku. Warto zapalić Cozy Moment, kiedy chcesz postawić na relaks i kilka chwil wytchnienia.

Olejek cedrowy świetnie wpływa na koncentrację. Jeżeli masz ważne spotkanie w pracy lub chcesz poprawić skupienie w trakcie nauki, zapal świeczkę Better Mood. Aromat olejku cedrowego połączonego z olejkiem sandałowym będzie unosił się po całym pomieszczeniu, łagodząc stres. Warto dodać, że olejek cedrowy działa również kojąco na skórę – redukuje stany zapalne i eliminuje bakterie, który przyczyniają się do powstawania niedoskonałości na skórze. Zmniejsza również objawy starzenia się.

Dobroczynne działanie pozyskiwanych z natury olejków eterycznych jest coraz częściej wykorzystywane w codziennym życiu. Jeżeli nie przepadasz za intensywnymi aromatami lub nie masz specjalnego kominka dedykowanego olejkom, to postaw na nasze świece. Każda z nich jest wyjątkowa, a ich aromat wypełnia cały dom bez uczucia przytłoczenia zapachem – wybierz bezpieczne i naturalne świece sojowe z dodatkiem olejków eterycznych.