15 czerwca 2021

Olejki eteryczne w świecach sojowych

Głównymi składnikami ekologicznych, naturalnych świec sojowych jest wosk, olejki eteryczne i bawełniany knot. By uzyskać piękny zapach i jednocześnie poznać wartość aromaterapeutyczną trzeba zapalić produkt i odczekać kilka minut. Podgrzany wosk uwolni zapach zawartych olejków, a w zależności od ich rodzajów uspokoi Cię lub przyniesie odprężenie. Poznaj ich działanie i pozwól sobie na chwilę przyjemności.

Aromatyczna strona świecy

Świeca Morning Scent jest dostępna w dwóch wariantach – znajdziesz ją w kolekcji Minimalist oraz Escape to nature. Olejek z trawy cytrynowej ma właściwości antyseptyczne. Działa również pobudzająco więc świetnie sprawdzi się podczas porannej sesji jogi czy fitnessu. Dzięki swoim właściwościom uwolniony olejek oczyszcza powietrze. Wybierając świecę Morning Scent możesz cieszyć się z porannej dawki energii. Zupełnym przeciwieństwem będzie świeca Cozy Moment, w której dominuje lawenda. Działa uspokajająco i relaksująco. Świetnie sprawdzi się wieczorem, kiedy wracasz po ciężkim dniu z pracy i chcesz spędzić kilka chwil z książką lub w wannie. Unoszący się w powietrzu zapach lawendy pozwala również spokojnie zasnąć i lepiej przespać całą noc. Relaksująco działa również jaśmin. W swoim składnie ma go świeca sojowa Jasmin Scent. Wprowadzi Cię w stan błogości i odprężenia. Świetna na domowe spa. Olejek jaśminowy działa również jak afrodyzjak. Pobudza zmysły i działa antydepresyjnie.

Jeszcze bliżej natury

Do pobudzających nut należy także pomarańcza, grejpfrut i zielona herbata. Taką kompozycję zamknęliśmy w świecy sojowej Japanese Citrus. Uwolnione olejki unoszące się w powietrzu sprawią, że poczujesz się pełna energii. Możesz ją zapalić podczas ćwiczeń w domu czy wykonując różne czynności. Jeżeli potrzebujesz porannej dawki energii to aromaterapia olejkami zawartymi w tej świecy okaże się trafnym podejściem. Jeżeli jesteś fanką świeżych kompozycji kwiatowych, chcesz się odprężyć, a jednocześnie poczuć blisko z naturą to warto wybrać Flower Blossom. To połączenie jaśminu lawendy i lili. Dzięki niej, nawet w chłodne jesienne dni będziesz mogła poczuć zapach świeżych kwiatów. Połączenie olejku sandałowego z cedrowym pozwala na poprawę koncentracji podczas pracy czy nauki. Dodatkowo łagodzi stres i pozwala się rozluźnić. Warto mieć przy sobie świecę Better Mood, by poprawić sobie nastrój w ważne dni.

Naturalne świece sojowe pozwalają zarówno alergikom, jak i osobom, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia na korzystanie z dobrodziejstw aromaterapii. Są nietoksyczne, a podczas palenia nie wydzielają szkodliwych substancji. Dedykowane są również weganom i wegetarianom. Stopniowo uwalniane olejki eteryczne, utrzymują się w powietrzu korzystnie wpływając na samopoczucie. Pożegnaj klasyczne, parafinowe świece i bądź jeszcze bliżej natury.