29 kwietnia 2020

Jak uprzyjemnić sobie home office?

W ostatnich tygodniach, wielu z nas rozpoczęło pracę z domu, czyli tak zwany „home office”. Dla niektórych to zupełnie nowe doświadczenie, które na początku może wydawać się nieco trudne. Zebraliśmy więc kilka drobnych porad, jak uprzyjemnić sobie pracę w czasach kwarantanny, odzyskać spokój oraz stworzyć komfortowe biuro w domu.

Ustal rytm dnia

Przestrzegaj ustalonego harmonogramu dnia. Podziel swój dzień na czas poświęcony na pracę oraz na czas dla siebie i bliskich. Dzięki temu unikniesz poczucia, iż czas „ przelatuje” Ci przez palce. Przedstaw rodzinie nowe zasady i wytłumacz współlokatorom, że będziesz potrzebować o określonych godzinach nieco więcej spokoju.

Korzystając z okazji, że nie musisz rano stać w korkach, odwozić dzieci do szkoły, może warto wygospodarować czas na poranny jogging lub wskoczyć na chwilę na matę do jogi? Idealnym uzupełnieniem porannej sesji będzie świeca „Morning Scent” o zapachu trawy cytrynowej, która działa pobudzająco. Świetne rozwiązanie do porannej kawy.

Jeśli natomiast jesteś śpiochem i zdecydowanie wszelkie aktywności wolisz wykonywać wieczorową porą, możesz je uzupełnić świecą „Better mood” Kompozycja zawartych w niej  olejków relaksuje, wycisza i jednocześnie poprawia nastrój.

Ustal godziny swojej pracy

Wyznacz godziny swojej pracy. Nie muszą się one pokrywać z godzinami pracy w biurze, chyba, że specyfikacja Twojej pracy tego wymaga. Takie wyznaczenie ram czasowych pozwoli uniknąć Ci sytuacji, że cały dzień spędzisz przed komputerem oraz zmobilizuje Cię do sprawnego wykonania „służbowych” zadań.

Wyloguj się z mediów społecznościowych

W zależności od rodzaju pracy telefon prywatny powinien znaleźć się z daleko od miejsca pracy. Nie każdy jednak ma taką możliwość. Warto jednak wyciszyć urządzenie. Możesz również wylogować się z mediów społecznościowych. Jeżeli będziesz chciał skorzystać z któregoś portalu, ciągłe logowanie będzie Cię męczyć, a z czasem zapomnisz o ich przeglądaniu w czasie pracy. Jeżeli lubisz w czasie przerwy zajrzeć do wirtualnego świata to warto porozmawiać ze współpracownikami i wspólnie ustalić o której godzinie ponownie wracacie do pracy.

Przygotuj przestrzeń wokół siebie

Wydziel swoje miejsce do pracy. Warto, aby było to miejsce, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Uporządkuj swoje biurko oraz otaczającą Cię przestrzeń. Zorganizuj swoje domowe biuro zgodnie z tym co lubisz, co Cię inspiruje i co sprawia, że czujesz się dobrze. Może warto ułożyć ulubione magazyny, powiesić w pobliżu ulubione zdjęcia. Jeśli rośliny dodają Ci energii, warto postawić obok biurka ulubione kwiaty. Jeśli uwielbiasz swój widok za oknem, może warto przestawić biurko tak, by łatwiej było Ci zerkać w tym kierunku.

Zadbaj o klimat

Niezwykle ważna jest atmosfera panująca w Twoim domowym biurze. Wywietrz porządnie pomieszczenie, przygotuj swoją ulubioną playlistę lub audiobooka oraz  zapal swoją ulubioną świecę zapachową. Świetnie sprawdzą się nasze naturalne świece sojowe z kolekcji „Escape to nature”. Każda z nich została stworzona z myślą o harmonii z naturą. Cytrusowe połączenia sprawiają, że głębia aromatu dodaje energii i pobudzi Cię do działania. Delikatne światło, które emituje świeca stanowi klimatyczny dodatek na Twoim biurku, zwłaszcza gdy pracujesz do późna Jeżeli potrzebujesz skupienia i wyciszenia postaw na lawendową nutę naszej świecy „Cozy Moment”. Minimalistyczne opakowania wpasowują się w każdą aranżację.

Świece Senses Candle zostały ręcznie wykonane z wosku sojowego. Aromatu nadają olejki eteryczne. Podczas palenia nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje. Poczuj więź z naturą i siłę do pracy dzięki wyjątkowym połączeniom aromatów.

Ufamy, że dzięki tym kilku prostym trickom Twój czas spędzony na pracy z domu minie miło i efektywnie. Kiedy wykonasz już wszystkie zadania i z powrotem zmienisz swoje miejsce do pracy w prywatną oazę spokoju, możesz sięgnąć po świecę z kolekcji Amber love o zapachu Bergamoty lub Figi, która rozbudzi Twoje zmysły i przyniesie odprężenie.