4 grudnia 2019

Naturalne świece sojowe – dlaczego warto je palić?

Kiedy ekologia spotyka się z pięknym zapachem powstaje coś wyjątkowego – świece sojowe. Naturalne aromaty olejków eterycznych i esencji zapachowych oraz wegański wosk idealnie do siebie pasują. Jest to świetna alternatywa dla tych, którzy nie chcą rezygnować z pięknego zapachu w domu, ale równocześnie wybierają ekologiczny czy wegański styl życia. Zobacz jak wiele zalet mają naturalne świece sojowe.

Pokaż, co masz w środku

Zajrzyjmy do środka świecy. Wosk produkowany jest z oleju sojowego. Z pomocą ciśnienia wprowadza się się go w dysze. W efekcie otrzymujemy wosk w postaci kawałków. Ziarna soi nie mogą zawierać pestycydów ani żadnych toksycznych dodatków. W niektórych  świecach do wosku dodawane są olejki eteryczne, dlatego tego rodzaju produkty mają działanie aromaterapeutyczne. Wdychając zapachy prawdziwych roślin, zmieniamy swój  stan uczuciowy - swój oraz otaczających nas osób. Możemy poprawić samopoczucie ludzi wokół Ciebie, a nawet szybciej się uspokoić. Niektóre firmy jak Senses Candle przywiązują również dużą wagę do opakowania świec. W odróżnieniu od wielu świec sojowych dostępnych na runku, ich świece opakowane są w piękne, gustowne matowe oraz bursztynowe szkła a nie jedynie słoiki.

Naturalne świece sojowe

Świece sojowe Senses Candle są wykonywane ręcznie przez zespół pasjonatów. Łączą oni aromaty olejków z woskiem sojowym. Starannie dobrane nuty sprawiają, że zakochasz się w nich od pierwszego odpalenia. Są idealną opcją na długie, jesienne wieczory z książką czy serialem. Podczas produkcji nie są wykorzystywane żadne środki chemiczne. Produkty są wolne od jakichkolwiek niebezpiecznych substancji, które mogą zagrażać Twojemu zdrowiu. Naturalne świece zapachowe sojowe palą się jasnym płomieniem, nie ma więc ryzyka kopcenia.

Praktyczny wymiar

Wosk sojowy ma jeszcze jedną zaletę. Kiedy spadnie na mebel bądź inną powierzchnię, nie zostawia plam. Łatwo wyczyścisz zabrudzenie bez konieczności szukania trików w internecie. Wystarczy woda, szmatka i odrobinę mydła. Jedyną wadą tego rodzaju świec może być cena, która jest nieco wyższa niż w przypadku parafinowych wersji. Finalnie jednak nie jest ona wcale większa dlatego, że czas palenia względem zwykłej wydłuża się o połowę.

Naturalne świece zapachowe sojowe są przyjazne alergikom, ich zapach jest przyjemny dla nosa i go nie podrażnia. Czas palenia jest znacznie dłuższy niż parafinowych świec. Produkt jest w pełni ekologiczny i nietestowany na zwierzętach. Opakowania podlegają recyklingowi. Są szklane i stylowe dlatego z pewnością wykorzystasz je ponownie. Wosk sojowy ma jeszcze jeden atut, a mianowicie nie wietrzeje. Dzięki temu odpalając świeczkę nieco zapomnianą wciąż będziesz mógł cieszyć się pełnią jej aromatu.

Naturalne świece sojowe to świetna alternatywna. Są ekologiczne, naturalne i wegańskie i nie wytwarzają substancji toksycznych podczas palenia się. Naturalne olejki i minimalistyczne opakowania sprawdzą się w każdym domu niezależenie od tego, czy preferujesz wystrój nowoczesny, czy styl skandynawski.