17 lipca 2020

Weganizm i wegetarianizm – co wspólnego ma filozofia życia ze świecami sojowymi

Wegetarianizm i weganizm z roku na rok stają coraz się bardziej popularne. Unikanie produktów pochodzenia zwierzęcego w obu przypadkach staje się często podstawową filozofią codzienności. Obranie tego stylu życia wiążę się z ograniczaniem się korzystanie z produktów, które miały jakąkolwiek styczność z mięsem zwierząt lub samymi zwierzętami – chodzi tu nie tylko o kwestie gastronomiczne, ale też kosmetyczne czy odzieżowe. Decyzja o przejściu na wegetarianizm i weganizm wiążę się z wieloma rozmaitymi aspektami – poniżej dowiesz się, jakimi. 

Od jedzenia po ubrania

Wiele osób decyduje się na zrezygnowanie z jedzenia mięsa i produktów odzwierzęcych dla mody. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że zmiana stylu życia i jedzenia niesie za sobą pewne konsekwencje – w dużej mierze zdrowotne. Są osoby, których organizm od razu przyzwyczai się do braku tego źródła białka, jednak dla większości najlepsze efekty da stopniowe zastępowanie produktów mięsnych wegetariańskimi i wegańskimi odpowiednikami.

Podczas zmiany diety warto również regularnie wykonywać badania krwi. Weganie i wegetarianie mogą cierpieć na niedobory żelaza i witaminy B12. Jeżeli chcesz jedynie zrezygnować ze spożywania mięsa, oznacza to przejście na wegetarianizm. Pozbycie się z diety produktów pochodzenia odzwierzęcego to weganizm. Jednak wege styl życia nie kończy się na jedzeniu – duże znaczenie ma też to, jakie kosmetyki stosujesz i co nosisz. W obu przypadkach najlepiej zastąpić stare zwyczaje czymś bardziej naturalnym.

Zmieniaj swoje życie małymi krokami

Nową filozofię możesz zacząć wprowadzać w swoje życie również podejmując decyzje o tym, jak zorganizujesz przestrzeń wokół siebie,  – jak dobierzesz do przestrzeni akcesoria. Wegańskie świece Senses Candle będą świetnym pomysłem – nie tylko wyglądają niezwykle estetycznie, ale są w pełni naturalne.

Świece sojowe wytwarza się ręcznie. Podczas produkcji wykorzystywane są jedynie naturalne składniki. Wosk sojowy łączy się z olejkami eterycznymi, co pozwala na stworzenie wspaniałych zapachów. Bawełniany knot po zapaleniu nie wytwarza żadnych substancji szkodliwych dla organizmu, dlatego naturalne świece sojowe są również bezpieczne dla kobiet w ciąży czy alergików.

Naturalne świece nie tylko wpisują się w założenia weganizmu, ale są także zdrowszą dla ciała alternatywą typowych świec. Dostępne w naszym sklepie świece sojowe są wytwarzane ręcznie w Polsce. Podczas produkcji korzystamy jedynie ze składników nietestowanych na zwierzętach. Połączenia zapachowe opracowujemy sami, co daje gwarancję najwyższej jakości. U nas znajdziesz orzeźwiające nuty cytrusowe, idealne na wiosnę oraz lato. Możesz też zaopatrzyć się na na jesień i zimę, sięgając po rozgrzewające zapachy. Minimalistyczny design sprawia, że spodobają się one każdemu. Jeśli zatem chcesz przekonać bliską osobę do swojej filozofii życia – wegańskie świece z pewnością Ci w tym pomogą.

Naturalnie, ale z głową

Pamiętaj jednak, by przede wszystkim dbać o siebie. Twój organizm potrzebuje zbilansowanej diety – sięgaj zatem po  produkty bogate w składniki odżywcze, które nie tylko zaspokoją Twój głód, ale też pomogą uzupełnić braki wynikające z braku produktów mięsnych w diecie. Nie wciągaj też nikogo na siłę w swój nowy styl życia – na wszystko przyjdzie czas. Inspiruj i pokazuj, że bycie wege może być satysfakcjonujące. Być może dzięki Tobie znajomi nie zmienią swoich żywieniowych przyzwyczajeń z dnia na dzień, jednak z pewnością mogą przejąć niektóre z Twoich zasad – jak choćby dokładnie sprawdzanie składów kosmetyków lub wybieranie odzieży pochodzącej z naturalnych upraw.